Genel

ANLAMAK İÇİN OKUYALIM !!!

Okumak ne demek hiç düşündünüz mü? Okuduğunu anlamak demek bana göre. Anlayabilmek için çaba sarfetmek, üzerine  düşünmek demek yani. Bunun için okuma, yazma bilmek yetmiyor. Sürekli okumak, araştırmak, öğrenmeye açık olmak gerekiyor. Okumak sadece okul hayatı boyunca yapılacak bir iş değil. Hayata yayılması  gereken bir alışkanlık bence. Öğrenme işi hayatımız boyunca sürer. Bunun için de okumak, öğrenmek, araştırmak da hayatımız boyunca sürmelidir.

Okumak üretmektir, gelişmektir, hem kendini hem dünyayı tanımaktır, bilmektir. Dünyada en değerli şey de bilmektir, yani bilgidir. Okuyan, üreten insan mutlu olur, hayattan keyif alır. Okuyan insan hayatındaki ve içindeki boşlukları da doldurur. Kitap okumak insan psikolojisine ve beyne de iyi gelir. Zihin canlı olur, zihin canlı oldukça insan da dinç, sağlıklı ve mutlu olur.

Okuma alışkanlığı çocuğunuza kitap okumanızla   başlar ve yine sizin de kitap okuyarak çocuğunuza örnek olmanızla devam eder. Kitap okumak yeni   dünyalar keşfetmektir, her kitap yeni bir dünyadır,  yeni insanlarla, hayatlarla tanışmaktır. Böylece ufkunuz da genişler, gelişir. Hayata bakış açınız ve hayatınız olumlu anlamda değişir, gelişir. Faydası saymakla bitmeyen okuma alışkanlığını hayatınız boyunca devam ettirmeniz dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir